CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

 1. Jezus mieszkańcom swoich rodzinnych stron wydawał się zbyt powszedni. Z powodu swojego niedowiarstwa nie doświadczyli mocy Bożej. Nam także grozi rutyna w obcowaniu ze świętością i dotyczy to również Eucharystii. Prośmy Jezusa aby był blisko nas.
 2. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz.17.30 . Zapraszamy .
 3. W naszej parafii Msze Św. o godz. 18.00 .  Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W miesiącu lipcu i sierpniu w dzień powszedni tylko jedna Msza Św.
 4. Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół .  Składka roczna  300 zł.   Miesięczna 25 zł. . Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.
 5. W miesiącu lipcu  - modlimy się w Kołach Żywego Różańca za wypoczywających na wakacjach aby nie był to czas przeżyty bez Pana Boga, o roztropność i szanowanie czasu wolnego, nabranie sił do nowej intensywnej pracy.
 6. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich .
 7. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś dzień święty  święcił . Opuszczenie niedzielnej Eucharystii to grzech ciężki bo nie zachowujemy III przykazania Bożego.
 8. Nowy numer Gościa Niedzielnego /ma wkładkę warmińską / Małego Gościa Niedzielnego. Numer Specjalny o Kościele . Zachęcamy do nabywania prasy .
 9. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość .    
 10. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. oraz Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
 11. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz.17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00 . Zapraszamy . W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą . Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona.
 12. Dzisiaj Msza Św. z godziny 18.00 będzie odprawiona o godz.17.00   
 13. Nowy numer telefonu do Księdza Proboszcza to - + 48 690 235 952
 14. Dzieci komunijne uczęszczają nadal na niedzielną Mszę Św.
 15. Zapisy na piesze pielgrzymki do Ostrej Bramy w dniach 6-15 lipca 2024 r. zapisy pod numerem telefonu 603 803 846 i pielgrzymka na Jasna Górę w dniach 31.07. - 12.08.2024 r. - więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymkawarminska.pl .
 16. Zapraszamy do zapisywania się do szkoły katechistów która powstała w Archidiecezji Warmińskiej . Zadaniem ewangelizacja i przygotowanie wiernych do sakramentów świętych.
 17. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb i komży wypożyczonych przez parafię na I Komunie Świętą. Proszę to uczynić do końca czerwca.
 18. Dzieci Komunijne i młodzież bierzmowaną zachęcamy do praktykowania 9 pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź i komunia Św. Legitymacje w zakrystii.
 19. Boża Ekipa zaprasza do Hosianum – Olsztyn w dniach 23-25 .08. na Rekolekcja Ojciec i Syn . Zapraszamy do zapoznania się z tą propozycją.
 20. Dziś  7.07 .2024 r. Piknik Parafialny i Kino Plenerowe.  Plakaty znajdują się w gablocie i na stronach internetowych.  Zapraszamy  .
 21. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli w zorganizowaniu pikniku.