Intencje parafialne



INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

20-04.2024 - 19-06.2024

Sobota 20 kwietnia 2024

św. Agnieszki z Montepulciano, dziewicy i zakonnicy
17:00+ Kazimierz Szydlik
18:00+ Aleksandra Kozon / 20 gregorianka /

Niedziela 21 kwietnia 2024

św. Anzelma z Canterbury, biskupa i doktora Kościoła, św. Konrada z Parzham, zakonnika
8:30+ Henryk Gleba / 32 rocznica/
10:00Za parafian . Chrzty
12:00+ Antoni Modzelewski / 4 rocznica/
17:30
wolne
18:00+ Aleksandra Kozon / 21 gregorianka /

Poniedziałek 22 kwietnia 2024

św. Agapita I, papieża, bł. Idziego z Asyżu, mnicha
17:00+ Aleksandra Kozon / 22 gregorianka /
18:00Intencje do Świętej Rity

Wtorek 23 kwietnia 2024

Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
17:00+ Władysława/k/, Konstanty, Adam , całe rodzeństwo
18:00+ Aleksandra Kozon / 23 gregorianka /

Środa 24 kwietnia 2024

św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika, św. Franki, dziewicy, św. Jerzego, męczennika, bł. Teresy Marii od Krzyża (Manetti), dziewicy, Nawrócenia św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
17:00W intencji Mieczysława, zdrowie i potrzebne łaski
18:00+ Aleksandra Kozon / 24 gregorianka /

Czwartek 25 kwietnia 2024

święto św. Marka, Ewangelisty
17:00+ Agnieszka Zawadzka / 5 rocznica/
18:00+ Aleksandra Kozon / 25 gregorianka /

Piątek 26 kwietnia 2024

św. Kleta, papieża, św. Piotra Betancur, zakonnika, bł. Bonifacego i Emeryka, biskupaów, Najświętszej Maryi Panny Matki Dobrej Rady
17:00++ Zofia, Stanisław Mydło
18:00+ Aleksandra Kozon / 26 gregorianka /

Sobota 27 kwietnia 2024

św. Zyty, dziewicy, bł. Aszarda, biskupa
17:00+ Zbigniew Kowalski / 2 rocznica/
18:00+ Aleksandra Kozon / 27 gregorianka /

Niedziela 28 kwietnia 2024

św. Joanny Beretta Molla, św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, kapłana, św. Piotra Chanel, męczennika, misjonarza Polinezji, bł. Luchezjusza z Poggibonsi
8:30W intencji Haliny Żemojcień / 76 urodziny/
10:00Za parafian
12:00+ Stanisław Dąbkowski / 15 rocznica/
17:30
wolne
18:00+ Aleksandra Kozon / 28 gregorianka /

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

święto św. Katarzyny Sieneńskiej, doktora Kościoła
17:00+ Józef, zmarłych z rodziny Kaczmarczyk
18:00+ Aleksandra Kozon / 29 gregorianka /

Wtorek 30 kwietnia 2024

św. Aldobranda, biskupa, św. Gualfarda, św. Józefa Benedykta Cottolengo, kapłana, św. Piusa V, papieża, bł. Marii od Wcielenia Guyard-Martin, zakonnicy
17:00+ Aleksandra Kozon /30 gregorianka /
18:00Intencje Nieustającego Różańca

Środa 1 maja 2024

św. Augusta Schoefflera, męczennika, św. Józefa, Rzemieślnika
17:00W intencji Aleksandra / 8 urodziny /
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 1 gregorianka /

Czwartek 2 maja 2024

Wspomnienie św. Atanazego Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła, św. Zygmunta, króla i męczennika
17:00++ Zofia, Stanisław
18:00++Apolonia, Bolesław Gutr / 2 gregorianka /

Piątek 3 maja 2024

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
8:30++ Z rodzin Kamińskich, Ptasznik,Rykowskich, Młynarskich
Godz.10.00 - Za Parafian
12:00W intencji Andrzeja / 61 urodziny/
Godz.18.00 - ++ Apolonia, Bolesław Gut / 3 gregorianka/

Sobota 4 maja 2024

Wspomnienie św. Floriana, żołnierza i męczennika, św. Józefa Marii Rubio, kapłana
17:00W intencji Róży M. B Bolesnej - dziękczynno błagalna
18:00++ Apolonia , Bolesław Gut / 4 gregorianka /

Niedziela 5 maja 2024

św. Anioła, kapłana i męczennika, św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, bł. Marii Katarzyny Troiani, dziewicy
8:30+ Anna Michalska, +Jadwiga Szczepańska, + Stanisław Piotrowski
10:00W intencji Karoliny i Kordiana
12:00W intencji Teresy i Waldemara / 37 rocz. ślubu/ i ich rodzin
17:30Nabożeństwo majowe
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 5 gregorianka /

Poniedziałek 6 maja 2024

święto św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego
17:00W intencji Zofii Kaczmarczyk i całej rodziny
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 6 gregorianka /

Wtorek 7 maja 2024

bł. Gizeli, Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej
17:00++ Genowefa,Bronisław,Mieczysław,Stanisław Kowalscy
Godz.17.00 - ++ Leokadia,Stanisław Lipińscy
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 7 gregorianka /

Środa 8 maja 2024

Uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski
17:00++ Stanisław, Anna, Władysław,
18:00++ Apolonia , Bolesław Gut / 8 gregorianka /

Czwartek 9 maja 2024

św. Katarzyny Mammolini, dziewicy, św. Pachomiusza Starszego, pustelnika
17:00+ Teresa Rutkowska / 1 rocznica/
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 9 gregorianka /

Piątek 10 maja 2024

św. Antonina z Florencji, biskupa, św. Jana z Avili, kapłana i doktora Kościoła, bł. Beatrycze d'Este, mniszki
17:00++ Zofia, Stanisław Wilga
18:00++ Apolonia , Bolesław Gut / 10 gregorianka /

Sobota 11 maja 2024

św. Ignacego z Laconi, zakonnika, św. Mamerta, biskupa, św. Odona, Majola, Odylona i Hugona oraz bł. Piotra, opatów kluniackich
17:00+ Czesław Dąbkowski , zmarli z rodziny
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 11 gregorianka /

Niedziela 12 maja 2024

św. Leopolda Mandica z Hercegnovi, kapłana, św. męczenników Nereusza i Achillesa, św. Pankracego, męczennika, bł. Juty z Bielczyn
8:30++ Władysław,Władysława/k/,Stanisław,Kazimierz Szydlik,Zofia, Józef Orłowscy
10:00Pierwsza Komunia Święta - Grupa I
11:30Pierwsza Komunia Święta - Grupa II
17:30Nabożeństwo majowe
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 12 gregorianka /

Poniedziałek 13 maja 2024

św. Serwacego, biskupa, Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej
17:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 13 gregorianka/
Godz.17.00 - Maria Kojro / 1 rocznica/
18:00Biały Tydzień

Wtorek 14 maja 2024

święto św. Macieja Apostoła
17:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 14 gregorianka /
18:00Biały Tydzień
Godz.18.00 - O szczęśliwe rozwiązanie dla Agaty i zdrowie dla dziecka

Środa 15 maja 2024

św. Izydora Oracza, św. Małgorzaty z Kortony, św. Zofii, wdowy i męczennicy
17:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 15 gregorianka /
18:00Biały Tydzień

Czwartek 16 maja 2024

Wspomnienie św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski, św. Szymona Stocka, zakonnika
17:00++ Apolonia , Bolesław Gut / 16 gregorianka/
18:00Biały Tydzień

Piątek 17 maja 2024

św. Paschalisa Baylon, zakonnika
17:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 17 gregorianka /
18:00Biały Tydzień

Sobota 18 maja 2024

św. Eryka IX Jedvardssona, króla, św. Feliksa z Cantalice, zakonnika, św. Jana I, papieża i męczennika, bł. Stanisława Papczyńskiego, kapłana
17:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 18 gregorianka /
18:00Biały Tydzień

Niedziela 19 maja 2024

św. Iwo Helory, kapłana, św. Kryspina z Viterbo, zakonnika, św. Piotra Celestyna, papieża i pustelnika, św. Urbana I, papieża, Wspomnienie bł. Matki Elżbiety Czackiej
8:30+ Józef Konwerski / 6 rocznica/
10:00Za parafian
12:00W intencji rodzin Rusinowskich,Pyskło, Głowackich, Wojciechowskich o potrzebne łaski
17:30Nabożeństwo majowe
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 19 gregorianka/

Poniedziałek 20 maja 2024

św. Bernardyna ze Sieny, kapłana
17:00+ Kazimierz Szydlik
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 20 gregorianka/

Wtorek 21 maja 2024

św. Eugeniusza de Mazenod, biskupa, św. Iwo z Chartres, biskupa, św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika, św. Krzysztofa Magallanesa, kapłana i Towarzyszy, męczenników, bł. Jacka Cormier, zakonnika
17:00+ Jerzy Górniak
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 21 gregorianka/

Środa 22 maja 2024

św. Joachimy de Vedruna, zakonnicy, św. Rity z Cascia, zakonnicy
17:00++ Apolonia , Bolesław Gut / 22 gregorianka/
18:00Intencje do Świętej Rity

Czwartek 23 maja 2024

św. Leoncjusza z Rostowa, biskupa
17:00Za zmarłych rodziców i rodzeństwo
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 23 gregorianka/

Piątek 24 maja 2024

św. Donacjana i Rogacjana, męczenników, Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
17:00++Stanisław, Stanisława/k/,Marek Kaniak, +Danuta Zielińska,Urszula, Adam Zych
Godz.17.00 - ++ Marianna, Władysław Kordek - od dzieci
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 24 gregorianka/

Sobota 25 maja 2024

św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora Kościoła, św. Grzegorza VII, papieża, św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy
17:00++ Marianna Kośnik
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 25 gregorianka/

Niedziela 26 maja 2024

Wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
8:30+ Marianna Smolińska
10:00W intencji Księdza Krystiana Stęcel / 10 rocznica święceń/
12:00W intencji Marianny Szyszka / z okazji Dnia Matki/
17:30Nabożeństwo majowe
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut / 26 gregorianka/

Poniedziałek 27 maja 2024

św. Augustyna z Canterbury, biskupa
17:00++ Teofila,Antonina, Stanisław, Władysław,
18:00++ Apolonia, Bolesaw Gut /27 gregorianka/

Wtorek 28 maja 2024

św. Germana z Paryża, biskupa, św. Marii Anny od Pana Jezusa z Paredes, dziewicy, Wspomnienie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
17:00+ Leokadia Samsel
18:00++ Apolonia , Bolesław Gut /28 gregorianka/

Środa 29 maja 2024

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy
17:00++ Bogumiła/k/, Marianna,Kazimierz Dobrzyńscy, Eleonora, Piotr Orzoł
18:00++ Apolonia, Bolesław Gut/ 29 gregorianka/

Czwartek 30 maja 2024

św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, św. Joanny d'Arc, dziewicy, św. Zdzisławy Czeskiej
8:30W intencji Marleny / 38 urodziny/
Godz.10.00 ++ Wacław,Wincentyna,Franciszek Mikulscy, Witold ,Ewa Tomaszewscy
16:00Ślub Jędrzejczyk- Kisiel
Godz.18.00 - ++ Apolonia, Bolesław Gut / 30 gregorianka/

Piątek 31 maja 2024

124 koreańskich męczenników, św. Kamili Baptysty Varano, dziewicy i zakonnicy, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
17:00W intencji Izabelii i Magdaleny - dziękczynno błagalna
18:00Intencje Nieustającego Różańca

Sobota 1 czerwca 2024

Wspomnienie św. Justyna, męczennika
17:00W intencji wnuków i prawnuków - o światło Ducha Św. i Miłosierdzie Boże
18:00+ Leokadia Samsel / 1 gregorianka/

Niedziela 2 czerwca 2024

św. Feliksa z Nikozji, zakonnika, św. męczenników Marcelina i Piotra, bł. męczenników Sadoka i Towarzyszy, Najświętszej Maryi Panny Krzeszowskiej, Matki Łaski Bożej
8:30++ Władysława/k/ , Jadwiga,
10:00Za parafian
12:00W intencji Weroniki / 10 lat/,Jana /7 lat/,Heleny /4 lata/
17:45Nabożeństwo czerwcowe
18:00+ Leokadia Samsel / 2 gregorianka/

Poniedziałek 3 czerwca 2024

św. Jana Grande, zakonnika, św. Klotyldy, Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
17:00W intencji Kamila / 30 rocznica urodzin/
18:00+ Leokadia Samsel / 3 gregorianka/

Wtorek 4 czerwca 2024

św. Franciszka Caracciolo, kapłana, św. Piotra z Werony, kapłana i męczennika
17:00+ Urszula/5 rocz./ Mirosław / 4 rocz./ Piórkowscy ++ z rodziny Deptułów, Piórkowskich, Białczak
18:00+ Leokadia Samsel / 4 gregorianka/

Środa 5 czerwca 2024

Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
17:00+ Leokadia Samsel / 5 gregorianka/
18:00Bierzmowanie Ks. Biskup Janusz Ostrowski

Czwartek 6 czerwca 2024

św. Marcelina Józefa Champagnat, kapłana, św. Norberta, biskupa, bł. Marii Karłowska, zakonnicy
17:00++ Stanisław, Jan Grzyb + Kazimierz Załęski zmarłych z rodziny Grzyb i Orzoł
18:00+ Leokadia Samsel / 6 gregorianka /

Piątek 7 czerwca 2024

św. Antoniego Marii Gianelli, biskupa, św. Roberta z Newminster, opata, bł. Anny od św. Bartłomieja, dziewicy
17:00++ Jan , Ryszard
18:00+ Leokadia Samsel / 7 gregorianka/

Sobota 8 czerwca 2024

Wspomnienie św. Jadwigi Królowej, św. Medarda, biskupa, św. Wilhelma z Yorku, biskupa, bł. dziewic Diany i Cecylii
17:00W intencji Stanisława / 70 urodziny / całej rodziny
18:00+ Leokadia SAamsel / 8 gregorianka/

Niedziela 9 czerwca 2024

św. Efrema Syryjczyk, diakona i doktora Kościoła, św. Kolumego (Starszego) z Hy (Iona), opata, bł. Anny Marii Taigi, tercjarki, bł. Józefa de Anchieta, kapłana, bł. Mikołaja z Gesturi, zakonnika
8:30+ Leokadia Gleba / 1 rocznica/
10:00Za parafian
12:00W intencji Stanisławy/k/ i Ryszarda Toczek/ 43 rocznica ślubu/
17:30
wolne
18:00+ Leokadia Samsel / 9 gregorianka /

Poniedziałek 10 czerwca 2024

Wspomnienie bł. Bogumiła-Piotra, biskupa, bł. Jana Dominici, biskupa
17:00++ Franciszek, Leokadia,Józef, Lora Draba, + Marianna Wróbel, + Stefania Deptuła
18:00+ Leokadia Samsel / 10 gregorianka/

Wtorek 11 czerwca 2024

Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła, św. Paryzjusza, pustelnika, św. Pauli Angeli Marii Frassinetti, zakonnicy
17:00++ Marianna, Franciszek, Józef Chorąży
18:00+ Leokadia Samsel / 11 gregorianka/

Środa 12 czerwca 2024

św. Benedykta Menni, kapłana, św. Kaspra Bertoni, kapłana, św. Leona III, papieża, św. Onufrego Wielkiego, pustelnika, bł. 108 męczenników z czasów II wojny światowej, bł. Marii Kandydy od Eucharystii, zakonnicy
17:00++ Adam,Hipolit Markowscy, +Rozalia, Stefan, Józef Siok
18:00+ Leokadia Samsel 12 gregorianka/

Czwartek 13 czerwca 2024

Wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, kapłana i doktora Kościoła
17:00+ Janusz Czerpowski
18:00+ Leokadia Samsel / 13 gregorianka/

Piątek 14 czerwca 2024

św. Metodego Wyznawcy, patriarchy, bł. Gerarda z Clairvaux, mnicha, Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
17:00+ Walenty Jakubiak
18:00+ Leokadia Samsel /14 gregorianka/

Sobota 15 czerwca 2024

św. Bernarda z Menthon, zakonnika, św. Marii Michaliny od Najświętszego Sakramentu, dziewicy, św. Wita, męczennika, Wspomnienie bł. Jolenty, księżnej, zakonnicy
17:00Ślub Samsel Aleksandra- Daniel Przybyłek
18:00+ Leokadia Samsel / 15 gregorianka/

Niedziela 16 czerwca 2024

św. Benona, biskupa, św. Lutgardy, dziewicy, bł. Floridy Cevoli, dziewicy
8:30+ Marek Rykowski / 5 rocznica/
10:00W intencji Ks. Proboszcza i Ks. Wikariusza - święcenia kapłańskie - rocznice
12:00W intencji rodziny Filipiak
17:30
wolne
18:00+ Leokadia Samsel / 16 gregorianka/

Poniedziałek 17 czerwca 2024

św. Aliny z Forest, męczennicy, Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, św. Grzegorza Barbarigo, biskupa
17:00++ Teresa, Benedykt Godlewscy
18:00+ Leokadia Samsel / 17 gregorianka/

Wtorek 18 czerwca 2024

św. Elżbiety z Schönau, dziewicy i zakonnicy
17:00++ Wiesław, Antonina, Jan Zalewscy, ++ Edward,Wanda, Jan Gapscy
18:00+ Leokadia Samsel / 18 gregorianka/

Środa 19 czerwca 2024

św. męczenników Gerwazego i Protazego, św. Romualda z Camaldoli, opata, bł. Tomasza Woodhouse, męczennika
17:00+ Kaimierz Szydlik
18:00+ Leokadia Samsel / 19 gregorianka/