DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

 1. Całe stworzenie jest posłuszne swojemu Stworzycielowi, nawet wicher i jezioro. Jedynie człowiek, mając wolna wolę, może wybierać, komu chce służyć. Nasza obecność na Eucharystii oznacza, że wybieramy naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 2. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz. 17.30 . Zapraszamy.
 3. W naszej parafii Msze Św. 17.00 i 18.00.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W miesiącu lipcu i sierpniu w dzień powszedni tylko jedna Msza Św. o godz. 18.00.
 4. Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół. Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.
 5. W miesiącu czerwcu - modlimy się w Kołach Żywego Różańca o dobre urodzaje, pogodę aby ziemia wydała obfite polony.
 6. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich.
 7. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś dzień święty święcił. Opuszczenie niedzielnej Eucharystii to grzech ciężki bo nie zachowujemy III przykazania Bożego.
 8. Nowy numer Gościa Niedzielnego /ma wkładkę warmińską / Małego Gościa Niedzielnego. Numer Specjalny o Kościele . Zachęcamy do nabywania prasy.
 9. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość.     
 10. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. oraz Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
 11. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz. 17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00. Zapraszamy. W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą. Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona.
 12. Nabożeństwa czerwcowe każdego dnia. Zapraszamy. Wystawienie Najświętszego Sakramentu godz. 17.30 – modlitwa w ciszy. O godz.17.45 - Litania do NSPJ, akt oddania Chrystusowi na wyłączną własność.                                                                    
 13. Nowy numer telefonu do Księdza Proboszcza to + 690 235 952
 14. Dzieci komunijne uczęszczają nadal na niedzielną Mszę Św.
 15. Zapisy na piesze pielgrzymki do Ostrej Bramy w dniach 6-15 lipca 2024 r. zapisy pod numerem telefonu 603 803 846 i pielgrzymka na Jasna Górę w dniach 31.07. - 12.08.2024 r. - więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymkawarminska.pl .
 16. Zapraszamy do zapisywania się do szkoły katechistów która powstała w Archidiecezji Warmińskiej . Zadaniem ewangelizacja i przygotowanie wiernych do sakramentów świętych.
 17. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb i komży wypożyczonych przez parafię na I Komunie Świętą. Proszę to uczynić do końca czerwca.
 18. Dzieci Komunijne i młodzież bierzmowaną zachęcamy do praktykowania 9 pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź i komunia Św. Legitymacje w zakrystii.
 19. Boża Ekipa zaprasza do Hosianum – Olsztyn w dniach 23-25.08. na Rekolekcja Ojciec i Syn.