X NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

 1. Dzisiaj w liturgii Zbawiciel zapewnia nas, że Jego najbliższą rodziną są ci, którzy pełnią wole Bożą. Otwórzmy się podczas tej Eucharystii na skierowane do nas słowo, przez które Bóg prowadzi nas bezpieczną drogą swoich świętych przykazań.
 2. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz. 17.30 . Zapraszamy.
 3. W naszej parafii Msze Św. 17.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół. Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.
 5. W miesiącu czerwcu - modlimy się w Kołach Żywego Różańca o dobre urodzaje, pogodę aby ziemia wydała obfite polony.
 6. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich.
 7. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś dzień święty święcił. Opuszczenie niedzielnej Eucharystii to grzech ciężki bo nie zachowujemy III przykazania Bożego.
 8. Nowy numer Gościa Niedzielnego /ma wkładkę warmińską / Małego Gościa Niedzielnego. Numer Specjalny o Kościele. Zachęcamy do nabywania prasy.
 9. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość.
 10. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. oraz Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
 11. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz.17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00 . Zapraszamy . W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą . Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona.
 12. Nabożeństwa czerwcowe każdego dnia . Zapraszamy . Wystawienie Najświętszego Sakramentu godz. 17.30 – modlitwa w ciszy. Litania do NSPJ, akt oddania Chrystusowi na wyłączną własność.
 13. Nowy numer telefonu do Księdza Proboszcza to + 48 690 235 952
 14. Dzieci komunijne uczęszczają nadal na niedzielną Mszę Św. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb wypożyczonych przez parafię.
 15. Dziękujemy wszystkim osobom które wzięły udział w procesji podczas zakończenia oktawy Bożego Ciał. Dziękujemy szczególnie dzieciom I Komunijnym. Bóg zapłać za wyznanie wiary poprzez swój udział i zaangażowanie.
 16. W dniu 13 czerwca 2024 roku o godz.18.00 Wieczernik Wspólnoty Dusz Najmniejszych w naszym kościele . Powodem jest malowanie kościoła u Sióstr Klarysek Kapucynek.
 17. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb i komży wypożyczonych przez parafię na I Komunie Świętą. Proszę to uczynić do końca czerwca.
 18. Dzieci Komunijne i młodzież bierzmowaną zachęcamy do praktykowania 9 pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź i komunia Św. Legitymacje w zakrystii.