DZIEWIĄTA NIEDZIELA  ZWYKŁA  ROK B

 1. Bóg dał przykazanie „ Dzień święty święcić „ nie po to, żeby nam utrudnić życie, ale żeby je uświęcić. Oderwanie się od codziennych zajęć jest darem dla każdego, danym dla zadbania o relacje z Bogiem i bliźnimi.
 2. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszamy.
 3. W naszej parafii Msze Św. 17.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół. Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.
 5. W miesiącu czerwcu - modlimy się w Kołach Żywego Różańca o dobre urodzaje, pogodę aby ziemia wydała obfite polony.
 6. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich.
 7. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś dzień święty święcił. Opuszczenie niedzielnej Eucharystii to grzech ciężki bo nie zachowujemy III przykazania Bożego.
 8. Nowy numer Gościa Niedzielnego /ma wkładkę warmińską / Małego Gościa Niedzielnego. Numer Specjalny o Kościele. Zachęcamy do nabywania prasy.
 9. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość.
 10. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. oraz Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
 11. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz.17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00 . Zapraszamy . W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą. Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona.
 12. Nabożeństwa czerwcowe każdego dnia o godz. 17.45. Zapraszamy. Wystawienie Najświętszego Sakramentu godz.17.30 – modlitwa w ciszy. Litania do NSPJ, akt oddania Chrystusowi na wyłączną własność.
 13. Nowy numer telefonu do Księdza Proboszcza to + 48 690 235 952
 14. Dzieci komunijne uczęszczają nadal na niedzielną Mszę Św. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb wypożyczonych przez parafię.
 15. Młodzież z klas VIII i VII uczęszcza na Mszę Św. o godz.10.00 – książeczki kandydata do bierzmowania. Proszę o dostarczenie metryk chrztu i deklaracji . Bierzmowanie 5 czerwca 2024 r. godz. 18.00
 16. Próby dla bierzmowanych. Poniedziałek 3.06.Msza Św. godz.18.00, egzamin kurialny – Wizytator Katechetyczny , Wtorek 4.06. godz.18.00 Msza Św. następnie próba liturgiczna . Obecność obowiązkowa.
 17. Zdawanie materiału przez uczniów przygotowujących się do bierzmowania ze szkól podstawowych klas VIII ze Szczytna – Nr.6,2,3,i inni od godz.16.00 . Kancelaria Parafialna. Módlmy się za maturzystów i uczniów
 18. W czwartek 6 czerwca 2024 roku na zakończenie oktawy Bożego Ciała procesja dookoła kościoła o godz.17.30 . Zapraszamy do licznego udziału. Dzisiaj też błogosławimy wianki.