UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Na każdym z nas wezwano Ojca i Syna i Ducha Świętego, gdy spłynęła na nas woda chrztu. Niemal każda modlitwę zaczynamy od wezwania Trójcy Świętej i wielu wierzących w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego rozpoczynamy codzienną aktywność. Niech wezwanie imion Trzech osób Bożych niech nam przypomina,  że naszym powołaniem jest miłość na wzór relacji jakie panują między Osobami Trójcy.

 1. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszamy.
 2. W naszej parafii Msze św. 17.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół. Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.
 4. W miesiącu maju - modlimy się w Kołach Żywego Różańca o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Brakuje powołań. Potrzeba nowych pasterzy do naszych parafii dlatego nieustająca modlitwa aby Bóg powołał i uświęcił.
 5. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich.
 6. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś dzień święty święcił. Opuszczenie niedzielnej Eucharystii to grzech ciężki bo nie zachowujemy III przykazania Bożego.
 7. Nowy numer Gościa Niedzielnego /ma wkładkę warmińską / Małego Gościa Niedzielnego. Numer Specjalny o Kościele. Zachęcamy do nabywania prasy.
 8. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość.
 9. Pierwsze soboty miesiąc Msza św. oraz Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz. 17.30 koronka Msza Św. o godz. 18.00. Zapraszamy. W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą. Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona.
 11. Nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 17.30. Zapraszamy.
 12. Nowy numer telefonu do Księdza Proboszcza to + 48 690 235 952.
 13. Dzieci komunijne uczęszczają nadal na Mszę Św. o godz. 12.00. Obowiązkowo będą brały udział w procesji Bożego Ciała 30 maja 2024 roku. Wyjście z Parafii WNMP – Szczytno o godz.12.00 i dojście do Parafii Św. Brata Alberta Szczytno.
 14. Młodzież z klas VIII i VII uczęszcza na Mszę Św. o godz.10.00 – książeczki kandydata do bierzmowania. Proszę o dostarczenie metryk chrztu i deklaracji. Bierzmowanie 5 czerwca 2024 r. godz. 18.00.
 15. Dziś 26 maja 2024 r. /  niedziela/  będą w naszej Parafii relikwie Rodziny Ulmów. Program wywieszony w gablotach . O godz.,8.30, 10.00 , 12.00 Msze Św. i ucałowanie relikwii rodziny Ulmówe. Zakończenie adoracji o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 16. Zdawanie materiału przez uczniów przygotowujących się do bierzmowania ze szkól podstawowych klas VIII ze Szczytna – Nr. 6, 2, 3,i inni od godz. 16.00. Kancelaria Parafialna. Módlmy się za maturzystów i uczniów.
 17. W czwartek 30 .05.20254 r. Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej . Msze Św. o godz.8.30,10.0 i 18.00. O godz.12.00 wychodzimy z Parafii WNMP Szczytno do Parafii Św. Brata Alberta. Zapraszamy