PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. „Jezus wziął na siebie nasze słabości i dźwigał nasze choroby”  Liczne uzdrowienia o których usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii potwierdzają bliskość Jego Królestwa.
  Tylko z Bogiem jesteśmy w stanie pokonać nasze słabości i znaleźć lekarstwo na każdą duchową chorobę.
 2. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie  o godz. 17.30. Zapraszamy.
 3. W naszej parafii Msze Św. w tym tygodniu w następującym porządku / poniedziałek, wtorek, środa i czwartek tylko godz.18.00, piątek i sobota godz. 17.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół. Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia, a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.
 5. W miesiącu lutym modlimy się w Kołach Żywego Różańca za obłożnie chorych , w hospicjach , nieuleczalnie chorych. Polecajmy ich Panu Bogu i za Służbę Zdrowia.
 6. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich.
 7. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś dzień święty święcił. Opuszczenie niedzielnej Eucharystii to grzech ciężki bo nie zachowujemy III przykazania Bożego i trzeba się z tego spowiadać.
 8. Nowy numer  Gościa Niedzielnego / sprzedawany w kościele ma wkładkę warmińską / Małego Gościa Niedzielnego. Numer Specjalny Historia Kościoła w cenie 12 złotych. Zachęcamy do nabywania prasy.
 9. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość.
 10. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. oraz Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Godz.17.30.
 11. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz.17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00 . Zapraszamy . W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą. Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona. W styczniu  – 21.01.2024
 12. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb wypożyczonych przez parafię.
 13. Nowy numer telefonu do Księdza Proboszcza to - + 48 690 235 952.
 14. Kurs Przedmałżeński od 19 lutego. Spotkania poniedziałek i czwartek godz.19.00.
 15. Młodzież z klas VIII i VII uczęszcza na Mszę Św. o godz.10.00 – książeczki kandydata do bierzmowania. Dzieci z klas III uczęszczają na Mszę Św. o godz.12.00 – karteczki uczestnictwa wklejane do książeczki kandydata.
 16. Komunia Święta w naszej Parafii 12 maja 2024 roku w dwóch turach godzina 10.00  Grupa I i godz.11.30 Grupa II  . Bierzmowanie 5 czerwca 2024 r. godz.18.00.
 17. Zakończyliśmy Kolędę . Dziękujemy za miłą atmosferę, życzliwość i ofiar składane na cele kościoła oraz na duszpasterstwo parafialne. Bóg zapłać. Jeśli jakaś rodzina chciałaby zaprosić księdza z błogosławieństwem proszę zgłaszać w zakrystii.
 18. Zbiórka na rzecz Księdza Andrzeja Preussa. Odpisy od podatku i indywidualne wpłaty. Bliższe informacje na plakatach. Ulotki na stoliku.
 19. W poniedziałek 5 lutego 2024 r. – sprzątanie dekoracji świątecznej w kościele.  Zapraszamy do pomocy panów . Już dziś dziękuje za pomoc.