NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. Gromadzimy się wraz ze Świętą Rodziną aby oddać cześć Bogu Ojcu. Stajemy przed Nim jako jedna rodzina ludzka wpatrzeni w Świętą Rodzinę z Nazaretu i wołamy za psalmistą „Błogosławiony kto się boi Pana"
 2. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz.8.00. Zapraszamy.
 3. W naszej parafii Msze Św. podczas KOLĘDY TYLKO O GODZ. 7.30 z rana. Nie ma Mszy Świętej wieczornej o godz.18.00.
 4. Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół. Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.
 5. W miesiącu styczniu modlimy się w Kołach Żywego Różańca jedność wszystkich chrześcijan / Abyśmy byli jedno /
 6. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich.
 7. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś  dzień  święty  święcił . Opuszczenie niedzielnej Eucharystii to grzech ciężki bo nie zachowujemy III przykazania Bożego i trzeba się z tego spowiadać.
 8. Nowy numer  Gościa Niedzielnego / sprzedawany w kościele ma wkładkę warmińską / Małego Gościa Niedzielnego. Numer Specjalny Historia Kościoła w cenie 12 złotych. Zachęcamy do nabywania prasy.
 9. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety.  Zachowajmy czystość.
 10. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. oraz Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Godz.17.30.
 11. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz.17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00 . Zapraszamy . W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą . Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona. STYCZEŃ – 21.01.2024.
 12. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb wypożyczonych przez parafię.
 13. Nowy numer telefonu do Księdza Proboszcza to 690 235 952
 14. Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Miasta Żywca, Ziemia Żywiecka  wystąpi dnia 13 stycznia 2024 roku o godz.17.00 w naszej Parafii. Zapraszamy.
 15. Dzisiaj na zakończenie starego roku nabożeństwo z prośbą o potrzebne łaski w nowym roku 2024 o godz.17.30 . Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 16. Młodzież z klas VIII i VII uczęszcza na Mszę Św. o godz.10.00 – książeczki kandydata do bierzmowania. Dzieci z klas III uczęszczają na Mszę Św. o godz.12.00 – karteczki uczestnictwa wklejane do książeczki kandydata.
 17. Komunia Święta w naszej Parafii 12 maja 2024 roku w dwóch turach godzina 10.00  Grupa I i godz.11.30 Grupa II. Bierzmowanie 5 czerwca 2024 r. godz.18.00.
 18. Życzymy wszystkim parafianom abyście w ten nowy rok 2024 weszli z radością w sercu. Aby nigdy nie odstępowała was nadzieja na lepsze jutro i wiara w to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Życzymy także wszechogarniającej miłości zarówno od ludzi jak i do ludzi. Aby otaczały was osoby, które będą dla was motorem do działania. Niech Boża Opatrzność towarzyszy podczas tego roku, a opieka Matki Bożej  aby was nie opuszczała. Z Bogiem do przodu. Szczęść Boże.