XXVI Niedziela Zwykła - Ogłoszenia

 1. Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przestroga przed: ślepotą duchową to w gruncie rzeczy wołanie o nawrócenie serca i zmianę, doświadczajmy radości z udziału w życiu Boga, kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz. 17.30.
 2. W parafii Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Zapraszamy na eucharystię i modlitwę.
 3. Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół. Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.
 4. W październiku modlimy się w Kołach Żywego Różańca umiłowanie modlitwy różańcowej oraz za wszystkich którzy odmawiają różaniec.
 5. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich.
 6. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś dzień święty święcił. Opuszczenie niedzielnej Eucharystii to grzech ciężki bo nie zachowujemy III przykazania Bożego i trzeba się z tego spowiadać.
 7. Nowy numer Gościa Niedzielnego / ma wkładkę warmińską gdy sprzedajemy go w kościele / Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej. Jest też do nabycia numer specjalny poświęcony Maryi. Fenomen Objawień Maryi.
 8. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość.
 9. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. do Niepokalanej, Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz.17.30 koronka Msza Św. o godz. 18.00. Zapraszamy. W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą. Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona.
 11. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb wypożyczonych przez parafię. Proszę alby przynosić do zakrystii.
 12. Nowy numer telefonu do Księdza Proboszcza to + 48 690 235 952 Tylko sprawy kancelaryjne bądź informacje.
 13. Od 2.10.2023 rozpocznie się w Parafii Wniebowzięcia NMP – Szczytno Kurs Przedmałżeński. Spotkania w poniedziałki i czwartki o godz.19.00. Zapraszamy.
 14. Rozpoczynamy miesiąc październik / nabożeństwa różańcowe w naszej parafii o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.Zapraszamy.
 15. Młodzież z klas VIII i VII uczęszcza na Mszę Św. o godz.10.00 – książeczki kandydata do bierzmowania. Dzieci z klas III uczęszczają na Mszę Św. o godz.12.00 – karteczki uczestnictwa wklejane do książeczki kandydata.
 16. Dnia 15.10.2023 rok – Dzień Papieski – do puszek będziemy zbierali ofiary na kształcenie dzieci i młodzieży – Plakat.
 17. Dzisiaj 1.10.2023 rok na Mszy Św. o godz.12.00 Msza Dziękczynna w intencji Pani Katechetki Krystyny Katarzyny Żywica / Emerytura 33 lata pracy/