XXV Niedziela Zwykła - Ogłoszenia

 1. Chrystus zachęca nas do życia odpowiedzialnego. Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny, a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie.
 2. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz. 17.30.
 3. W parafii Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Zapraszamy na eucharystię i modlitwę.
 4. Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół. Składka roczna 300 zł.   Miesięczna 25 zł. Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.
 5. W wrześniu  modlimy się w Kołach Żywego Różańca o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży aby rodzice, dziadkowie, babcie byli pierwszymi katechetami, dawali dobry przykład wiary i uczyli poświęcania czasu dla Boga.
 6. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich.
 7. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś dzień święty święcił. Opuszczenie niedzielnej Eucharystii to grzech ciężki bo nie zachowujemy III przykazania Bożego i trzeba się z tego spowiadać.
 8. Nowy numer  Gościa Niedzielnego / ma wkładkę warmińską gdy sprzedajemy go w kościele / Małego Gościa Niedzielnego.   Zachęcamy do nabywania prasy religijnej.
 9. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość.
 10. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. do Niepokalanej, Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
 11. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz.17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00 . Zapraszamy. W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą. Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona.
 12. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb wypożyczonych przez parafię. Proszę alby przynosić do zakrystii.
 13. Nowy numer telefonu do Księdza Proboszcza to + 48 690 235 952   Tylko sprawy kancelaryjne bądź informacje.
 14. Od 2 .10.2023 rozpocznie się w Parafii Wniebowzięcia NMP – Szczytno Kurs Przedmałżeński. Spotkania w poniedziałki i czwartki o godz.19.00. Zapraszamy.
 15. Państwowa Szkoła Muzyczna–Koncert Kresowy–Grodno. 29.09.2023 rok /piątek/ godz.12.00. Zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wileńsko-Nowogródzkiej w Szczytnie.
 16. W kancelarii parafialnej zapisy dzieci z klas III do Pierwszej Komunii Św. i młodzieży z klas VIII do sakramentu bierzmowania.    Młodzież z klas VIII uczęszcza na Mszę Św. o godz.10.00 – książeczki kandydata do bierzmowania. Dzieci z klas III uczęszczają na Mszę Św. o godz.12.00 – karteczki uczestnictwa wklejane do książeczki kandydata.
 17. Dnia 15.10.2023 rok – Dzień Papieski – do puszek będziemy zbierali ofiary na kształcenie dzieci i młodzieży – Plakat.