XXIV Niedziela Zwykła - Ogłoszenia

 1. Św. Piotr pyta” Panie ,ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie” Jezus odpowiada „ przebaczać trzeba zawsze i bez stawiania warunków.
 2. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz.17.30.
 3. W parafii Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00 .Zapraszamy na eucharystię i modlitwę.
 4. Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół. Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.
 5. W wrześniu  modlimy się w Kołach Żywego Różańca o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży aby rodzice, dziadkowie, babcie byli pierwszymi katechetami, dawali dobry przykład wiary i uczyli poświęcania czasu dla Boga.
 6. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich.
 7. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś dzień święty święcił. Niech czas wakacji nie zwalnia nas z uczestnictwa w Eucharystii. Opuszczenie niedzielnej Eucharystii to grzech ciężki bo nie zachowujemy przykazania Bożego i trzeba się z tego spowiadać.
 8. Nowy numer Gościa Niedzielnego / ma wkładkę warmińską gdy sprzedajemy go w kościele / Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej.
 9. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość.
 10. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. do Niepokalanej, Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
 11. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz. 17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00. Zapraszamy. W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą. Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona.
 12. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb wypożyczonych przez parafię . Proszę alby przynosić do zakrystii. Dzieci które chcą obchodzić I piątki miesiąca proszę aby zgłaszały się do kancelarii parafialnej po legitymacje.
 13. Nowy numer telefonu do Księdza Proboszcza to + 48 690 235 952   Tylko sprawy kancelaryjne bądź informacje.
 14. Od 2 .10.2023 rozpocznie się w Parafii Wniebowzięcia NMP – Szczytno Kurs Przedmałżeński. Spotkania w poniedziałki i czwartki o godz.19.00. Zapraszamy.
 15. Dziś  17.09.2023 – Odpust w Parafii Św. St. Kostki. Dziękujemy wszystkim tym osobom które w różny sposób przyczynili się do uświetnienia odpustu w naszej parafii. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać !
 16. W kancelarii parafialnej zapisy dzieci z klas III do Pierwszej Komunii Św. i młodzieży z klas VIII do sakramentu bierzmowania. Młodzież z klas VIII uczęszcza na Mszę Św. o godz.10.00 – książeczki kandydata do bierzmowania. Dzieci z klas III uczęszczają na Mszę Św. o godz.12.00 – karteczki uczestnictwa wklejane do książeczki kandydata.