XXI Niedziela Zwykła - Ogłoszenia

 1. Chrystus jest pełnią Bożego objawienia. To On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic.
 2. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie  o godz.17.30.
 3. W naszej parafii Msza Św. w tym tygodniu o godz.18.00. Zapraszamy na eucharystię i do wspólnej modlitwy.
 4. Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół. Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.
 5. W wrześniu  modlimy się w Kołach Żywego Różańca o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży aby rodzice, dziadkowie i babcie dawali dobry przykład wiary z Bogiem i czasu Bogu poświęconego.
 6. Korzystajmy z I piątków miesiąca.  Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich.
 7. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś dzień święty święcił. Niech czas wakacji nie zwalnia nas z uczestnictwa w Eucharystii. Opuszczenie niedzielnej Eucharystii to grzech ciężki bo nie zachowujemy przykazania Bożego i trzeba się z tego spowiadać.
 8. Nowy numer  Gościa Niedzielnego / ma wkładkę warmińską gdy sprzedajemy go w kościele / Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej.
 9. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety. Zachowajmy czystość.
 10. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. do Niepokalanej, Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
 11. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz.17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00. Zapraszamy. W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą. Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona.
 12. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb wypożyczonych przez parafię . Proszę alby przynosić do zakrystii z imieniem i nazwiskiem dziecka komunijnego. Dzieci które chcą obchodzić  I piątki miesiąca proszę aby zgłaszały się do kancelarii parafialnej po legitymacje.
 13. Dzień Seniora – Olszyny 2.09.2023 rok godz.14.00. Zaprasza Gmina Szczytno.
 14. Nowy numer telefonu do Księdza Proboszcza to + 48 690 235 952. Tylko sprawy kancelaryjne bądź informacje.
 15. Sierpień to miesiąc Maryjny, wiele świąt kościelnych oraz miesiąc abstynencji i modlitwy za tych którzy nie potrafią poradzić z nałogiem alkoholowym.
 16. Wakacje i urlopy dla człowieka wierzącego zawsze przeżyte z Bogiem.
 17. Młodzież z klas VIII uczęszcza na Mszę Św. o godz.10.00 – książeczki kandydata do bierzmowania. Dzieci z klas III uczęszczają na Mszę Św. o godz.12.00 – karteczki uczestnictwa wklejane do książeczki kandydata.
 18. W kancelarii parafialnej zapisy dzieci z klas III do Pierwszej Komunii Św. i młodzieży z klas VIII do sakramentu bierzmowania.