XIX Niedziela Zwykła - Ogłoszenia

 1. „Panie ratuj mnie!” woła Piotr, ogarnięty lękiem na widok silnego wiatru. Wobec rozmaitych zagrożeń w naszym życiu także my chcemy widzieć w Jezusie jedyną nadzieję na nasze ocalenie. Pan jest blisko i wyciąga do nas swoją pomocną dłoń we wszystkich sytuacjach naszego życia.
 2. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie o godz.17.30.
 3. W naszej parafii Msza Św. w tym tygodniu o godz. 18.00 .Zapraszamy na eucharystię . W niektóre dni też msza św. o godz.17.00 – patrz intencje w tygodniu.
 4. W piątek Msze Święte ślubne o godz. 16.00 i 17.00 – nie ma Mszy Św. o godz.18.00.
 5. Bóg zapłać wszystkim rodzinom które w ostatnim tygodniu wpłacili swoją składkę na nasz kościół. Składka roczna 300 zł. Miesięczna 25 zł. Wystarczy złotówkę odłożyć każdego dnia a uzbieramy na składkę roczną. Obowiązuje wszystkich.
 6. W sierpniu modlimy się w Kołach Żywego Różańca za rolników , udane plony tego roku i dobrą pogodę do ich zbiorów.
 7. Korzystajmy z I piątków miesiąca. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania naszych serc na sprawy i potrzeby oraz trudy bliźnich.
 8. Przykazanie Boże mówi: Pamiętaj abyś  dzień  święty  święcił . Niech czas wakacji nie zwalnia nas z uczestnictwa w Eucharystii. Opuszczenie niedzielnej Eucharystii to grzech ciężki bo nie zachowujemy przykazania Bożego i trzeba się z tego spowiadać.
 9. Nowy numer  Gościa Niedzielnego / ma wkładkę warmińską gdy sprzedajemy go w kościele / Małego Gościa Niedzielnego.   Zachęcamy do nabywania prasy religijnej.
 10. Wybudowaliśmy ze środków parafialnych toalety.  Zachowajmy czystość.
 11. Pierwsze soboty miesiąc Msza Św. do Niepokalanej , Różaniec wynagradzający za zniewagi nasze i całego świata wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
 12. Każdego 22 dnia miesiąca nabożeństwo do Świętej Rity o godz.17.30 koronka Msza Św. o godz.18.00. Zapraszamy. W kaplicy Jezusa Miłosiernego – skarbonka do której wrzucamy wypisane na kartkach intencje z ofiarą . Tego dnia przynosimy do kościoła jedną różę czerwoną która będzie poświęcona.
 13. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zwrot alb wypożyczonych przez parafię . Proszę alby przynosić do zakrystii z imieniem i nazwiskiem dziecka komunijnego. Dzieci które chcą obchodzić I piątki miesiąca proszę aby zgłaszały się do kancelarii parafialnej po legitymacje.
 14. Pielgrzymi są na Jasnej Górę. Łączmy się duchowo z tymi którzy pielgrzymują.
 15. Nowy numer telefonu do Księdza Proboszcza to 690 235 952   Tylko sprawy kancelaryjne bądź informacje.
 16. Sierpień miesiąc maryjny, wiele świąt kościelnych oraz miesiąc abstynencji i modlitwy za tych którzy nie potrafią poradzić z nałogiem alkoholowym.
 17. Wakacje i urlopy dla człowieka wierzącego zawsze przeżyte z Bogiem.
 18. Parafia Wniebowzięcia NMP w Szczytnie będzie przeżywała swój odpust parafialny . Ksiądz Proboszcz A. Adamczyk zaprasza na sumę odpustową 15.08. 2023 r. na godzinę 13.00 . Koncert godz.19.00 – Ta Droga – Marcin Styczeń + zespół.